2015. november 4., szerda

Szezámos-mákos sós paleo ropi






        A helyi paleo cukrászdában találkoztam először a budapesti Primus Manufaktúra kézműves süteményeivel és kekszeivel. Nagyon minőséges és finom minden, amit Ők készítenek, de az áruk (nyilván a minőségi hozzávalók és a belefektetett energia miatt) nem olcsó, így csak néhanapján jutalmazom magam ezekkel a kész termékekkel. Tőlük csórtam a szezámmagos- mákos sós ropogtatnivaló ötletét és a hozzávalók listáját, amit a dobozon feltüntettek, de a hozzávalók arányaival és mennyiségével már nekem kellett eljátszadoznom. Bátran kijelenthetem, hogy az ízlésemnek tökéletesen megfelelő paleo ropogtatnivalót sikerült alkotnom, s a ropik az Ati-teszten is átmentek (párom ízlése a sós ropogtatnivalók terén különösen kifinomult és érzékeny, úgyhogy ez igazi elismerés a számomra :) ). A kalóriatartalma nem alacsony (melyik paleo süteményé az? :)), úgyhogy ne együk kilószámra, de egy-egy otthoni mozizás vagy vendégvárás alkalmával nyugodtan helyettesítsük vele a chipseket, a sós mogyorót és a klasszikus ropit. Állati eredetű hozzávalók nélkül készült, úgyhogy a vegán olvasóimnak is bátran ajánlom. :) Ez most nem egy kevés hozzávalós recept, de egyrészt csak a hozzávalók kombinálásával érhető el, hogy ne legyen mellékíze az ételnek, másrészt, minél több a hozzávaló, annál többféle tápanyag jut a szervezetünkbe. Harmadrészt pedig, ez most egy ilyen recept. :) A kevesebb hozzávalós variációt itt találjátok. :)

Hozzávalók (320-370 g kész ropihoz):

- 100 g mandulaliszt
- 60 g kókuszliszt
- 60 g tápióka keményítő
- 50 g darált szezámmag
- 30 g mák (nem őrölt!)
- 60 g Cocomas
- 60 g kókuszolaj
- 1 csapott teáskanál só
- 10 g darált útifűmaghéj
- annyi víz, hogy gyúrható és nyújtható masszát kapjunk (én kb. 1-1,5 dl-t használtam, de lassan adagoljuk, hogy lássuk, mennyi az elég)

Elkészítés:

     A hozzávalókat összegyúrjuk, majd kér zsírpapír közt kinyújtjuk (minél vékonyabb, annál ropogósabb, én úgy 4 mm vastagságúra ajánlom). Tetszés szerinti formával kiszaggatjuk vagy kis téglalapokat vágunk belőle (ez a legpraktikusabb megoldás :) ), majd 180 fokon kb 10-12 percig sütjük, de nézzünk rá, meg ne égjen. Az alja és a széle picit megpirulhat, de ennél barnább ne legyen. :) Jó étvágyat hozzá! :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése