Oldalak

2014. július 23., szerda

Rántsunk másképp, avagy zabkorpába forgatott rántott csillagtök


      Egyrészt rég ettem rántott husit/zöldséget/sajtot, másrészt akciós volt a csillagtök a Tescóban, na mondom, ebből este rántott patisszon lesz:) A lisztes-zsemlemorzsás rántás helyett viszont egészségesebb alternatívát akartam. Olvastam, hogy prézli helyett zabkorpába is beleforgathatjuk a husit/zöldséget, vettem is a bioboltban egy kis zacskó zabkorpát. Párom kételkedve fogadta az ötletem, de szerencsére nagyonis ízlett neki a végeredmény:). Nem válogatós, ráadásul szeret egészségesen kajálni, megfogtam Vele az Isten lábát:). Én patisszont rántottam ilyen módon, de szerintem a módszer bármire applikálható:)

Hozzávalók:

- csillagtök (vagy más, amit rántva szeretnénk elfogyasztani)
- Himalaya só
- tojás
- zabliszt
- zabkorpa
- kókuszzsír

Mártogatós:

- kutyuljunk össze zsírszegény túrót, fehér joghurtot, sót, borsot és egy kis fokhagymát.

Elkészítés:

    A csillagtököt vágjuk félbe, pucoljuk meg, majd szeleteljuk kb másfél centis szeletekre. Sós vízben főzzük félpuhára, majd forgassuk először zablisztbe, majd felvert, sózott tojásba, végül zabkorpába. Kókuszzsírban süssük aranybarnára, ropogósra:) Jó étvágyat!

2014. július 22., kedd

Csokis-banános zabkeksz


               Ez a recept a múltkori csokis-banános kekszem (http://konyhamesek.blogspot.sk/2014/07/csokis-bananos-keksz.html) egy egészségesebb változata- liszt helyett zabliszttel, cukor helyett eritrittel, vaj helyett kókuszzsírral, 90%-os étcsokival (fele mennyiséggel ;-)) és paradióval a tetején. Tökéletes megoldás strandra például, amikor az ember nassolna, de nem akar össze-vissza enni. Laktat és táplál egyszerre. :)

Hozzávalók (16 kekszhez):

- 1 db tojás
- 1 db banán
- 100 g eritrit
- 100 g puha kókuszzsír
- 250 g zabliszt (bioboltból)
- 1 evőkanál kakaópor
- 1 kávéskanál sütőpor
- 50 g étcsoki (lehetőleg magas kakaótartalmú, én 90%-osat használtam)

Elkészítés:

     Az elkészítés ugyanaz, mint a múltkori csokis-banános kekszeké. A tojást enyhén felverjük, majd belekeverjük az eritritet, a puha kókuszzsírt és a szétnyomkodott banánt. Beleszitáljuk a zablisztliszt+kakaó+sütőpor keveréket, ezzel is összedolgozzuk. Sűrű tésztát kapunk. Végül belekeverjük az apróra vágott csokit is. Hűtőben pihentetjük úgy fél órát:). A sütőt előmelegítjük 180 fokra, a tepsinket pedig kibéleljük sütőpapírral vagy megkenjük kókuszzsírral és megszórjuk zabliszttel. A tésztából gombócokat formázunk, majd lelapítjuk őket és elrendezzük a tepsiben. a tetejébe nyomkodjunk valamilyen diófélét, én paradiót használtam:). Kb. 20 perc alatt megsütjük. Nekem 16 db közepes méretű kekszem lett. Nem olyan ropogós, mint az eredeti, és kissé hűs íze van az eritrit miatt. Szombaton sütöttem, ma (kedden) ettem meg az utolsót, és még mindig szuper íze meg állaga volt. 
         1 db keksz kalóriatartalma kb. 150 Kcal, de figyelembe kell venni, hogy a hozzávalóknak nagyon jó hatásai vannak a szervezetre, javítják az anyagcserét, gátolják a zsírok lerakódását + serkentik azok elégetését, javítják a kedélyállapotunkat, stb.  :)
         Jó étvágyat!:)

2014. július 21., hétfő

Zabszendvics Mástészta módra

Zabszendvicshegyek: kolbásszal, sonkával, kéksajttal, ementálival...
 Reggelire, kiráíndulásra, vendégeknek, bármikor bárhova:)
            
        Ez a csodarecept a http://masteszta.blogspot.sk/ blogról származik, ami tömve van egészséges és fehérjében gazdag kajaötletekkel, látogassátok bátran, szuper oldal:). Mióta rátaláltam erre a szendvicsre (kb. 1 hete), háromszor készítettem el, és nem tudom megunni. Tápláló, laktató, fehérjedús, bárhova magaddal viheted és ultragyorsan elkészül. Jah, és megtömheted bármiféle földi jóval, én spanyol sajt és Niva egyvelegével pakoltam meg:) Mennyei:)

Hozzávalók (kb. 3-4 palacsinta, tehát 6-8 kis szendvics lesz belőle):

- 150 g zabpehely
- 2 tojás
- 2 dl víz
- 100 g zsírszegény sima túró
- só (ide nem merek mennyiséget írni, mindent túlsózok :D)
- 1 teáskanál szódabikarbóna
- töltelék: sajt, sonka, bármi:)

Elkészítés:
  
      A zabpelyhet finomabbra őrüljük (nem porrá, csak hogy ne legyen nagy szemű, de nem is muszáj...) és belekeverjük a szódabikarbónát. A túrót, vizet, tojást összedolgozzuk, majd mehetnek bele a szilárd hozzávalók. Ízlés szerint sózzuk. :) Ha kicsit ízesebbre szeretnénk, tehetünk bele borsot és szárított fokhagymát. :) Egy teflonserpenyőbe teszünk egy icipici olajat, feljebb visszük a hőfokot, majd egy merőkanállal tésztát adagolunk bele. Szétfolyatjuk, majd rögtön utána visszavesszük a lángot és lassú tűzön világosbarnára sütjük. Hagyjuk kicsit süldögélni, mielőtt megpiszkáljuk. Ha megsült, falapáttal ügyesen átfordítjuk, és míg a másik oldala is elkészül, az egyik oldalát rakjuk meg töltelékkel. Nekem spanyol sajtos- Niva sajtos meg spanyol sajtos- ketchupos- oregánós variációk készültek, de lehet bele tenni sonkát is, vagy amit szemünk-szánk kiván. Alálesünk, s ha már az alja is megsült, a palacsintát félbehajtjuk (az üres felét ráhajtjuk a töltelékes felére:) Megnyomkodjuk, majd a falapáttal 2 részre osztjuk, hogy cuki kis szendvicseink legyenek. Bárhová magunkkal vihetjük :). Én mostanában inkább több, kisebb palacsintát sütök a tésztából (7-8-at), és különféle töltelékekkel töltöm meg, így lehet kóstolgatni. :)
     Jó étvágyat! :)

2014. július 19., szombat

Csirkemelles bulgur kakukkfüves sült paradicsommal

      
          Ezt a receptet az idei (2014-es) Nők Lapja Konyha magazin július-augusztusi számában találtam. Mennyei lett, bulgurimádó párom sokszor kéri még az asztalra:) Az eredeti 300 g-nyi húsmennyiséget megdupláztam, mert mindketten sokat edzünk mostanában, kell a fehérje:) Ügyesen elkészül, könnyű nyári vacsi minimál hozzávalókból,  uccu neki:)

Hozzávalók (4 személyre):

- 750 g koktélparadicsom
- 250 g bulgur (3 dl)
- 700 g csirkemell
- 125 g zöld saláta (én bébispenótot tettem bele, nagyon finom lett)
- só, bors
- 1 evőkanál szárított kakukkfű
- olívaolaj

Elkészítés:

      A sütőt melegítsük elő a maximális hőfokra, amit csak bír (nálam ez 220 fok). A paradicsomkákat vágjuk ketté, majd vágott felükkel felfelé helyezzük sütőpapírral bélelt tepsire (a papírnak nálam semmi haszna nem volt, mindenhova folyt az olívaolajas lé:). Sózzuk, szórjuk meg 1 evőkanál kakukkfűvel, locsoljuk meg olívaolajjal majd toljuk a sütőbe úgy negyed órára, míg megsül, de már nem löttyedt (én 20 perc alatt túlsütöttem:). 
         Eközben főzzük meg a bulgurt. A 3 dl-nyi bulgurhoz öntsünk dupla mennyiségű vizet, sózzuk, hagyjuk főni, itt-ott kevergessük, kóstolgassuk, ha kell, nyugodtan öntögessünk hozzá vizet, lényeg, hogy puha, jó állagú bulgurt kapjunk. :). Ha kész, keverjünk bele egy kevés olívaolajat.
       A husit vágjuk darabokra, majd sózzuk-borsozzuk és olívaolajon süssük puhára. Keverjük össze a bulgurt, a paradicsomot és a csirkemellet, sózhatunk is rajta, ha kell:), majd forgassuk bele a megmosott salátát. Jó étvágyat hozzá!:)

2014. július 4., péntek

Húsos-zöldséges rétes

           
       A múlt heti csajos- balatonos- strandolós kiruccanásunkon beszereztem egy júniusi Nők Lapja Konyhát teli jobbnál jobb receptekkel, ez is onnan ered. Hatalmas sikere volt apukámat leszámítva, aki azt mondta, hogy túl zöldséges és vigyek neki inkább fasírtot :))). Egy szó mint száz, finom, fűszeres, laktató... Az újságban a foci VB-re ajánlják TV előtti nasinak ;)

Hozzávalók (3 rúdhoz):

- 1 fej vöröshagyma
- 3 evőkanál olívaolaj
- 3 gerezd fokhagyma
- 0,5 kg darált hús
- 1 zöld és 1 piros kaliforniai paprika
- 1 nagy konzervnyi darabolt paradicsom levével együtt
- 1,5 dl vörösbor (itt feleztem az eredeti 3 dl- nyi mennyiséget)
- 1 kis doboz kukorica
- 1 teáskanál szárított kakukkfű
- só, bors
- 150 g natúr krémsajt (nálunk lehet nátierkové maslo is, azzal sem rossz:)
- 1 tojás a kenéshez
- 3x 200 g leveles tészta (másfél zacskó)

Elkészítés:

       A hagymát felaprítjuk és olívaolajon megpároljuk. Jöhet hozzá az aprított fokhagyma, azzal is pároljuk pár percig, majd beletesszük a darált húst. Megpirítjuk, majd belekeverjük a nagyon apróra vágott paprikákat és a paradicsomkonzervet. Felöntjük vörösborral, kakukkfüvet szórunk bele és sózzuk-borsozzuk. Addig főzzük, míg a zöldség megpuhul és a ragu besűrűsödik (na meg az intenzív borgőz is elpárolog ;). Belekeverjük a kukoricát, egy percig főzzük még, majd kihűtjük. (TELJESEN ki kell hűlnie, én tönkrevágtam az első tekercsemet, mert a langyos töltelék megolvasztotta  a leveles tésztát és szétszakadt az egész...). Én két zacskó leveles tésztát használtam, mindkettő tésztát elfeleztem, így lett 4. Egyet félretettem (abból süthetünk mondjuk sajtos rudat:), a másik hármat kisodortam, megkentem krémsajttal, elegyengettem rajta a tölteléket (a széleket kihagyva), feltekertem, a végeket összenyomtam (minek, sütés közben úgyis szétnyílt az oldaluk:). Sütőpapírral bélelt tepsibe fektettem a kicsikéket, végül megkentem felhabart tojással és 180 fokon megsütöttem (természetesen előmelegített sütőben). Kb. 40 perc kellett neki, míg a teteje színt kapott. Melegen és hidegen is finom. Jó évágyat!:)

2014. július 3., csütörtök

Vörösboros málnalekvár

   
       Ahogy azt az előző lekvárbejegyzésemben is írtam, szeretem a különleges ízű lekvárokat és szeretek kísérletezni az ízekkel:) Volt otthogy egy tálnyi melegben összeesett málnám, ami sajnos ilyen állapotban nyersen nem fogyasztható. Egy kis részéből málnás-mascarponés tortát készítettem, a többiből pedig úgy döntöttem, lekvár készül. Volt a hűtőben egy üveg felbontott vörösbor, mondom miért ne:) A végeredmény nagyon finom lett, akár sült Camamberhez vagy húshoz is fogyasztható.

Hozzávalók (kb 4 db 3 dl-es  üveghez):

- 1 kg málna
- 1,5 dl vörösbor
- fél teáskanál őrölt fahéj
- 200 g cukor (nem akartam nagyon édesre, ízlés szerint több is hozzáadható)
- 1 csomag Dr. Oetker Gelfix (Dzsemfix) Super 3:1

Elkészítés:

     Nagyon egyszerű:) A hozzávalókat egy edényben elkeverjük, majd feltesszük főni. Forraljuk úgy 5-8 percig, míg az alkohol elpárolog, majd üvegekbe töltjük, szorosan lezárjuk és az üvegeket fejtetőre állítjuk. 5 perc után visszafordítjuk és hagyjuk kihűlni:). Nekem 3 egész 3dl-es üveg lett ebből a mennyiségből (na jó, a málnám csak 930 g volt), ha marad még lekvár, de már nem töltene meg egy egész lekváros üveget, azt bögrébe szoktam tölteni, hűtőbe tenni és így elfogyasztani. Jó főzőcskézést:)

2014. július 2., szerda

Csokis-banános keksz

      
      Ezt a kekszet útravalónak szántam egy balatoni csajos kiruccanásra. Finom, ropogós, könnyen szállítható, tökéletes dobozos keksz a kocsiba:) Hiába, a csakapuffin.cafeblog. hu verhetetlen oldal szuper receptekkel:) http://csakapuffin.cafeblog.hu/2012/03/21/bananos-csokis-keksz/

Hozzávalók (16 db keksz):

- 1 db tojás
- 1 db banán
- 100 g cukor (megdupláztam az eredeti 50 grammot, hadd szóljon:))
- 100 g puha vaj
- 250 g liszt
- 1 evőkanál kakaópor
- 1 kávéskanál sütőpor
- 100 g étcsoki (én az üzletből hazafele jövet valahol elhagytam, úgyhogy összekapartam minden otthon fellelhető csokimaradékot- mogyorósat is:) Szuper lett:)

Elkészítés:

      A tojást enyhén felverjük, majd belekeverjük a cukrot, a puha vajat és a szétnyomkodott banánt. Beleszitáljuk a liszt+kakó+sütőpor keveréket, ezzel is összedolgozzuk. Jóóó sűrű tésztát kapunk. Végül belekeverjük az apróra vágott csokit is. Hűtőben pihentetjük úgy fél órát:). A sütőt előmelegítjük 180 fokra, a tepsinket pedig kibéleljük sütőpapírral. A tésztából gombócokat formázunk, majd lelapítjuk őket és elrendezzük a tepsiben. Kb. 20 perc alatt megsütjük. Nekem 16 db közepes méretű kekszem lett, az eredeti recept 30-35 db (!!!) kekszet írt... :D Vagy az enyémek lettek nagyok, vagy "csakapuffin" kekszecskéi kicsik:)
           Jó étvágyat!:)